• «Мы пройдём через все испытания и мы под знаменем Богородицы победим врага. С нами Бог, с нами Богородица» Митрополит Николай (Ярушевич)

Молитвы перед иконой “Державная”

Скачать файлы для чтения:

 

Молитва Державней Божией Матери

О мира заступнице, Матерь Всепетая, со страхом, верою и любовию припадающе перед честною иконою Твоею Державною, усердно молим Тя: не отврати лица Твоего от прибегающих к Тебе, умоли, милосердная Матерь Света, Сына Твоего и Бога нашего, сладчайшего Господа Иисуса Христа, да сохранит в мире страну нашу, да утвердит державу нашу в благоденствии, да избавит нас от междоусобныя брани и укрепит святую Церковь нашу Православную, да незыблему соблюдёт ю от неверия, раскола и ересей.

Не имамы бо иныя помощи, не имамы иныя надежды, разве Тебе, Пречистая Дево: Ты еси всесильная христиан заступница пред Богом, праведный гнев Его умягчающая. Избави всех, с верою Тебе молящихся, от падений греховных, от навета злых человек, от глада, скорбей и болезней. Даруй нам дух сокрушения, смирение сердца, чистоту помышлений, исправление греховныя жизни и оставление согрешений наших, да вси благодарне воспевающе величия Твоя, сподобимся Небеснаго Царствия и тамо со всеми святыми прославим пречестное и великолепое имя в Троице славимаго Бога, Отца, Сына и Святаго Духа.
Аминь.

Тропарь, глас 8

Ангелов лицы благоговейно Тебе служат / и вся Небесныя силы немолчными гласы Тя ублажают, Богородице Дево; / усердно молим Тя, Владычице, / да пребудет Божественная благодать на честней иконе Твоей «Державней», / и светозарный луч славы чудес Твоих да нисходит от Нея // на всех с верою Тебе молящихся и вопиющих Богу: Аллилуиа.

Тропарь, глас 4

Града Сионска взыскующе, / под Твой покров, Дева Чистая, днесь притекаем, / и никтоже возможет на ны, / яко несть град силен, аще не Сущаго Бога, // и несть ина крепость, аще не милость Владычицы Девы

Кондак, глас 8

Взбранной Воеводе победительныя песни приносим, / яко даровася нам Держава Твоя, / и ничесоже устрашимся, не от мира бо спасение наше, / но превознесенныя Владычицы милосердием ограждаемся // и тому днесь радуемся, яко прииде Заступница на стражу земли Своея.

Закладка Постоянная ссылка.

Комментарии закрыты